Alkomat Fit 101
kliknij aby powiększyć zdjęcie
Alkomat Fit 101Alkomat Fit 101Alkomat Fit 101Alkomat Fit 101

Alkomat Fit 101

0 (0)
Do porównania Do schowka
Dostępność BRAK !!!
Cena 195,00 zł
Kod produktu K43731
Towar dostępny na zamówienie.
Czas realizacji zamówienia z tym produktem może wydłużyć się od 3 do 14 dni.
W razie pytań skontaktuj się z nami


Alkomat FiT to elegancki, wyglądający jak telefon komórkowy alkomat z przyjaznym dla oka dużym wyświetlaczem, podświetlonym na niebiesko. Wszystkie komunikaty wyświetlane na testerze są bardzo czytelne. Idealny do użytku indywidualnego. To też świetny pomysł na praktyczny i oryginalny prezent.

Alkomat FiT jest najlepszym pod względem jakości wykonania, wyglądu i precyzji pomiarów urządzeniem w swojej klasie. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu pobierania, kontroli i obróbki próbki powietrza tester zapewnia wysoką jakość pomiarów i maksymalną ochronę jednostki pomiarowej przed wpływem czynników zewnętrznch.

Pomiar w alkomacie FiT przeprowadza się w łatwy sposób. W przypadku przekroczenia dozwolonej w Polsce wartości 0,20 promila alkomat dodatkowo jednoznacznie ostrzega sygnałem dźwiękowym oraz migając na czerwono ekranem. Wyniki wyświetlane są w promilach z dokładnością do setnych części promila.

Dokładność pomiarów zapewnia zastosowanie innowacyjnej technologii dostarczania powietrza do sensora. Elektroniczny system obróbki sygnału z sensora doskonale niweluje indywidualne różnice w sile i ilości wdmuchiwanego powietrza przez różnych użytkowników testera, dzięki czemu wyniki pomiaru są precyzyjne i powtarzalne, w szczególności dla niskich zakresów pomiarowych.


Nowoczesny sensor nowej generacji o podwyższonej odporności na wysokie stężenia alkoholu
zapewnia wydłuzonie czasu eksploatacji urządzenia, dzięki czemu w porównaniu z innymi urządzeniami w swojej klasie, alkomat charakteryzuje się wyjątkową trwałością. Ciągłość i poprawność wydechu kontrolowane są w czasie pomiaru i potwierdzana jest stałym sygnałem dźwiękowym. W przypadku źle
przeprowadzonego badania, alkomat zakomunikuje błąd pomiaru na wyświetlaczu LCD.

Specjalna konstrukcja układu pomiarowego oraz ustnik o innowacyjnej budowie wewnętrznej chronią sensor przed uszkodzeniem w wyniku zanieczyszczenia próbki powietrza (np. śliną). Jest to rozwiązanie stosowane zwykle w droższych, półprofesjonalnych urządzeniach.

Wyniki wyświetlane są z rozdzielczością do dwóch miejsc po przecinku.

Dużą zaletą alkomatu jest akumulator litowo-polimerowy, ładowany przez złącze USB np. w komputerze lub zasilaczu. Dzięki takiemu rozwiązaniu alkomat jest bardzo lekki i nie ciąży przy noszeniu w kieszeni czy torebce. Ponadto alkomat jest praktycznie bezkosztowy w eksploatacji, ponieważ nie wymaga dokupywania baterii, a akumulator można w prosty sposób naładować nawet w trakcie podróży. Alkomat sygnalizuje stan naładowania baterii w prawym górnym rogu wyświetlacza.

Zaletą urządzenia jest możliwość automatycznego przeliczania uzyskanego wyniku na różne jednostki pomiarowe (‰, %BAC, mg/l).

W pamięci alkomatu FiT zapisywane są wskazania 6 ostatnio przeprowadzonych pomiarów, więc w prosty sposób można sprawdzić czy stężenie alkoholu w organizmie ma tendencję spadkową, czy wzrasta.

Tester posiada wbudowany termometr działający w technologii podczerwieni (IR).

Alkomat objęty jest 24-miesięczną gwarancją.

Dane techniczne:
Zakres pomiarowy: 0,00 - 3,00 promila (wskazania cyfrowe), powyżej "HI"
Zasilanie: akumulator 3,7 V litowo-polimerowy
Wymiary: 104,5 x 52 x 17,5 mm
Waga: 79,2 g (z baterią)
Czas przygotowania do pomiaru: ok. 30 sekund
Czas pomiaru: ok. 7 sekund

Zestaw zawiera:
Alkomat FiT
Akumulator 3,7 V litowo-polimerowy
Dwa ustniki wielokrotnego użytku
Kabel zasilający USB
Instrukcję w języku polskim

Zalety produktu:
- Duży, czytelny wyświetlacz LCD
- Bardzo ładny, nowoczesny wygląd
- Niewielkie wymiary
- Duży zakres
- Wydajny akumulator
- Ładowanie za pomocą złącza USB
- Wskaźnik temperatury
- Zegar cyfrowy
- Przeprowadzanie pomiaru jednym przyciskiem

Dotychczas dodane recenzje

Brak recenzji.

Dodaj recenzję

Wystąpił błąd oprogramowania sklepu. Przepraszamy.