Alkotest jednorazowy AlkoHit START 0,2 ‰
kliknij aby powiększyć zdjęcie
Alkotest jednorazowy AlkoHit START 0,2 ‰Alkotest jednorazowy AlkoHit START 0,2 ‰Alkotest jednorazowy AlkoHit START 0,2 ‰Alkotest jednorazowy AlkoHit START 0,2 ‰

Alkotest jednorazowy AlkoHit START 0,2 ‰

0 (0)
Do porównania Do schowka
Dostępność BRAK !!!
Cena 8,40 zł
Kod produktu K56602

Alkotest jednorazowy Alkohit START ma dwa zasadnicze elementy potrzebne do przeprowadzenia dokładnego pomiaru - balonik i tester. Balonik służy do zgromadzenia ściśle określonej ilości wydychanego powietrza. Tester, przed użyciem musi zostać aktywowany poprzez ściśnięcie końcówek do momentu, aż poczuje się opór. 


Aktywowany tester umieszczany jest w ustniku nadmuchanego balonika. Powietrze wypuszczane z balonika wchodzi w kontakt z reagentem znajdującym się wewnątrz testera. W tym momencie zachodzi reakcja chemiczna. Reagent zmieni kolor na zielony, gdy w wydychanym powietrzu znajduje się alkohol.

Objętość balonika i ilość reagentu są określone zgodnie z poziomem alkoholu, dla którego alkomat jest skalibrowany. Oznacza to, że ten alkomat może wskazać, czy stężenie alkoholu we krwi u badanej osoby jest mniejsze lub większe niż 0,2‰ (promila).


Odczekanie 20 minut przed wykonaniem testu

W tym czasie resztki alkoholu, który spożyliśmy, znajdują się jeszcze w ustach, przez co alkomat może wykryć wyższy niż rzeczywisty poziom alkoholu. Należy jednak pamiętać, że spożyty alkohol dostanie się do krwioobiegu dopiero po określonym czasie. Dlatego pomiar poziomu alkoholu powinien być wykonywany co najmniej 20 minut po ostatnim spożyciu alkoholu.

Czas potrzebny do interpretacji wyniku

Wynik testu może być interpretowany 2 minuty od wypuszczenia powietrza z balonika (tak, aby mogła zajść reakcja chemiczna). Wynik testu nie może być interpretowany po więcej niż 15 minutach od wypuszczenia powietrza z balonika (na wolnym powietrzu reagent może wchłaniać wilgoć powodując dalsze rozprzestrzenianie się zielonego koloru).

Jakość, precyzja i wiarygodność alkomatu Alkohit START

Alkohit START, dzięki swoim wyjątkowo wysokim parametrom uzyskał wiele renomowanych certyfikatów i atestów, świadczących o jego dokładności, jakości oraz bezpieczeństwie użycia.

Po przejściu wielu rygorystycznych i profesjonalnych analiz uzyskał certyfikaty m.in TUV, FDA oraz NF.

Jednorazowy tester trzeźwości Alkohit START otrzymał ZŁOTE GODŁO w kategorii QI PRODUCT Najwyższa Jakość Quality International 2011.

Dodatkowo o jakości i precyzyjności alkomatu świadczy fakt, że jest wykorzystywany przez wiele policji na świecie. W Europie korzysta z niego m.in. policja w Belgii, Francji oraz we Włoszech.

Nad produkcją alkomatów Alkohit START czuwa wdrożony systemy ISO 9001:2008 a użytkownicy mają zagwarantowane bezpieczeństwo higieniczne potwierdzone atestami.


Elementy składowe zestawu:

Balonik - Umożliwia zgromadzenie ściśle określonej objętości powietrza, która jest niezbędna do przeprowadzenia precyzyjnej analizy i otrzymania dokładnego wyniku pomiaru. 

Tester - Zawiera wysokiej jakości reagent chemiczny, który zmienia kolor w przypadku wykrycia obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Reagent użyty w alkomatach Alkohit START reaguje wyłącznie na alkohol.

Dotychczas dodane recenzje

Brak recenzji.

Dodaj recenzję

Zapytaj o przedmiot